27 lipca 2021

Drop

wszystko, czego szukasz

Badania dziedziczności według Mengele

Ideologia nazistowska kładła szczególny nacisk na wyższość rasy aryjskiej nad innymi. Rasa panów musiała być zachowana w czystości. Bezwzględnie zakazywano mieszania się z innymi.

Bardzo ważny był kult ciała, sprawności fizycznej i sportu. Dlatego badania nad dziedziczeniem doktora Mengele zyskiwały poparcie władzy. Obozy koncentracyjne były miejscem przeprowadzenia tych okrutnych pseudomedycznych badań z uwagi na dużą „pulę genetyczną”.

Doktor pracował głównie w obozie w Auschwitz, gdzie osobiście selekcjonował na rampie nowych więźniów w każdym transporcie. Nie do końca wiadomo jakimi kryteriami kierował się wybierając grupy do eksperymentów spośród tysięcy idących do komór gazowych. Głównie wybierał dzieci, zwłaszcza bliźnięta, gdyż najlepiej nadawały się do badań tego typu.

Według relacji poddawani badaniom otrzymywali lepsze racje żywnościowe oraz nie byli zmuszani do pracy. Wynikało to z chęci uzyskania jak najbardziej wiarygodnych wyników badań. Bestialstwo i okrucieństwo z jakim podchodzono w obozach do badań do dziś budzi grozę.