Egipt, jako jeden z krajów arabskich, budzi sporo wątpliwości w wielu potencjalnych odwiedzających. Często boimy się zderzenia z obcą kulturą, a na samą myśl o wizycie w tym ciepłym kraju, budzi się w nas zakorzeniona głęboko iskierka rasizmu.

BiletyBilety.pl

Czy faktycznie Egipt jest tak straszny, jak go malują? Czego możemy spodziewać się po wizycie w tym afrykańskim kraju? Choć możemy usłyszeć o Egipcie wiele negatywnych opinii, warto wiedzieć, że jego mieszkańcy zwykle są raczej przyjaźnie nastawieni. Oczywiście, jak wszędzie możemy wziąć udział w niezbyt przyjemnych sytuacjach.

Nie należy jednak obwiniać o to samej specyfiki kultury arabskiej, a raczej pojedyncze jednostki. Dobrze jednak dowiedzieć się nieco o tej kulturze przed wyjazdem, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Jedno jest pewne – egipscy sprzedawcy, na przykład pamiątek, bardzo różnią się od tych spotykanych w Polsce. Przede wszystkim mogą wydać nam się o wiele bardziej nachalni, gdyż często nie pozwalają przejść obojętnie żadnemu turyście.

Powinniśmy również mieć na uwadze fakt, że niemal każda osoba, z którą będziemy mieli do czynienia, będzie spodziewała się od nas otrzymania napiwku. Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w banknoty o niskich nominałach.