7 lipca 2020

Drop

wszystko, czego szukasz

Czy trzeba zaszczepić się przed wyjazdem na Dominikanę?

Twoje marzenia wreszcie się spełniają – wybierasz się na urlop w ciepłych krajach! Nie możesz uwierzyć we własne szczęście, a jednocześnie w twojej głowie powoli zaczynają kiełkować rozmaite obawy. Czy miejsce, które wybrałeś, spełni twoje oczekiwania? Czy uda ci się pokonać barierę językową? Czy spełnisz wszystkie formalności, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na miejscu? Dowiedz się, jak przygotować się do wyjazdu na Dominikanę. Odległe kraje budzą w nas przede wszystkim obawy w kwestii bezpieczeństwa.

Warto jednak wiedzieć, że wyjazd na Dominikanę nie wiąże się z zagrożeniami, którym musiałbyś zapobiec już w kraju. W odróżnieniu od wielu innych, tropikalnych krajów, tutaj szczepienia nie są ani potrzebne, ani wymagane. Nie musisz się obawiać, że podczas wyjazdu zapadniesz na chorobę, która nie jest spotykana wśród ludzi w naszym kraju.

Należy jednak mieć na uwadze fakt, że wśród turystów odwiedzających ten kraj dość często pojawiają się dolegliwości żołądkowe. Aby ich uniknąć, należy przede wszystkim wystrzegać się picia wody z kranu. Podczas pobytu dobrze jest również stopniowo przyzwyczajać się do spożywania surowych, tropikalnych owoców.

Uważaj również na drinki, które przygotowywane są na bazie mleka.