17 stycznia 2021

Drop

wszystko, czego szukasz

Dekoracje z modeliny

Jednym z najprostszy sposobów na to, by samemu wykonać dekorację dla domu, jest wykorzystanie modeliny. To produkt podobny do plasteliny, jednak wystarczy go umieścić w gorącej wodzie, by stracił elastyczność. Być może bawiłeś się modeliną w dzieciństwie. Tworzenie kolejnych kształtów daje wiele radości i satysfakcji, a możliwość ich utrwalenia to dodatkowa zaleta, której nie posiada plastelina.

W jaki sposób wykonać ozdobę? Nie ma na to jednego przepisu. Najlepiej z góry zastanów się, co chcesz ulepić. Dzięki temu unikniesz rozdzielania połączonego już tworzywa, co czasem bywa kłopotliwe. Poza tym mieszające się kolory mogą utrudnić dalsze wykonywanie dekoracji.

Co możesz ulepić? Tu również możliwości jest całe spektrum. Może to być wazonik z kwiatami, serduszko, albo bałwan, kiedy zbliża się zima. Co tylko podpowie Ci wyobraźnia, będzie odpowiednim wyborem. To dodatkowa zaleta, bo wreszcie możesz umieścić w mieszkaniu bardzo indywidualny akcent.

Oczywiście dekoracja z modeliny będzie wypadała nieco gorzej pod względem jakości od fabrycznych produktów. Jednak pojedyncza ozdoba będzie się świetnie prezentowała w każdym salonie czy sypialni. To również doskonały sposób na ozdobienie biurka. Dekorację możesz ustawić we własnym miejscu pracy lub podarować bliskiej osobie.

Co więcej, możesz cyklicznie lepić nowe dekoracje. Jeśli tylko zmieni się pora roku lub będą zbliżać się kolejne święta, stwórz nowe ozdoby, a stare schowaj na pamiątkę. Gdy nabierzesz wprawy, być może powstaną prawdziwe dzieła sztuki.