7 lipca 2020

Drop

wszystko, czego szukasz

Dekoracje ze starych sprzętów

Jedno z tzw. praw Murphy’ego mówi, że po rozkręceniu i złożeniu dowolnego urządzenia elektrycznego, pozostają niepotrzebne części. Każdy, kto próbował swoich sił w podobnych operacjach wie, że to może być prawda. Czasem po prostu zapomina się o podłączeniu pewnego elementu, a całe urządzenie nadal działa.

Taka część jednak nie musi pozostawać bezużyteczna. Można np. wykonać z niej niebanalną ozdobę. W telewizorach, komputerach czy odbiornikach radiowych znajduje się mnóstwo ciekawie wyglądających komponentów.

Oczywiście najlepiej szukać ich w urządzeniach starych i nieużywanych, tak by można było swobodnie powyciągać najbardziej interesujące elementy. Co warto wyciągnąć z kolejnych sprzętów? Wszelkiego rodzaju lampki, tranzystory, płytki i układy scalone sprawdzą się doskonale. Do czego jednak dokładnie mogą się one przydać? Jak zrobić z nich dekorację? To proste, jeśli tylko użyjesz wyobraźni. Z elementów urządzeń elektronicznych można wykonać całe mnóstwo ciekawych kompozycji.

Dołóż do tego jeszcze druty albo spinacze oraz trochę kleju, by stworzyć interesujące konstrukcje, mechaniczne zwierzątka albo ludziki z głowami w kształcie lampek. Efekt końcowy może być zniewalający, choć ozdoby, które stworzysz będą zapewne niewielkie. Tak czy inaczej, będą stanowiły doskonały dodatek estetyczny na Twoje biurko czy szafkę. Nic też nie stoi na przeszkodzie by postawić unikalne, mechaniczne dekoracje w salonie.

Niech zapraszani goście popodziwiają popis Twojej kreatywności.