3 marca 2021

Drop

wszystko, czego szukasz

Domowe sposoby na metamorfozę przestrzeni

Remont, zmiana mebli lub też mała modyfikacja akcesoriów potrafią czasem zdziałać cuda. Prawdą jest to, że nie zawsze potrzeba bardzo dużego budżetu żeby wprowadzić znaczące zmiany, wręcz przeciwnie nie jest on do tego konieczny. Mając pewną dozę kreatywności, umiejętności oraz wolny czas możemy bowiem sami wymyślić ciekawe sposoby na odświeżenie wyglądu jakiegoś pokoju stosując konkretne rozwiązania. Będziemy zatem mogli się pochwalić nie tylko świetną metamorfozą, ale też faktem że zrobiliśmy to sami przy niewielkim wkładzie finansowym. To jest dopiero sztuką urządzania wnętrz, ponieważ pokazuje jak bardzo jest się twórczym i kreatywnym.

Kto jednak może sobie pozwolić na domową metamorfozę oraz w jakich pomieszczeniach? Każdy i w każdych! Nie ma tutaj zupełnie żadnych ograniczeń, oprócz wymyślenia pomysłu oraz jego wykonania. Swoje idee możemy wcielać w każdym z pomieszczeń – w salonie, sypialni, kuchni, a nawet łazience. Liczy się to, by były one oryginalne i możliwe do wykonania oraz oczywiście poprawiały przestrzeń wizualną danego pokoju. Do wykonania metamorfozy często trzeba będzie się zaopatrzyć w jakieś przybory lub narzędzia, jednakże nie będą to gotowe meble za niebotyczne sumy. Na szybkie i łatwe sposoby składają się: 1.

Zmiana firan – mimo, że firany lub zasłony są często dość niepozorne ich obecność naprawdę bardzo mocno wpływa na dane wnętrze. Już sama zmiana ich upięcia potrafi zdziałać cuda, a co dopiero ich zmiana lub też drobna modyfikacja. Możemy spróbować farbowania firan w naturalnych barwnikach, robienia poprawek w długości czy też dodawania do nich dodatków. Być może doszywając na górze taśmę z perełkami dodamy firanie eleganckiego charakteru i sprawimy, że zyska drugie życie. 2.

Rośliny – kwiaty mają bardzo silną moc oddziaływania na ludzi. Warto zatem zainteresować się tym tematem i sadzić lub kupować takie rośliny, które będą z jakiś powodów wartościowe. Może to być na przykład komarzyca na balkonie lub też lawenda w kuchni. W zależności od naszych możliwości oświetleniowych oraz ilości miejsca dobrze otaczać się wieloma kwiatami zwłaszcza w kuchni, czy salonie. Niekoniecznie będą one dobre do sypialni, ponieważ nocą nie przeprowadzają one procesu fotosyntezy, lecz oddychają tak jak my.

3. Malowanie mebli – do wykonania tego typu metamorfozy musimy wpierw zaopatrzyć się w odpowiednią do danej powierzchni farbę, pędzel, a także chociażby taśmę ochronną. Decydując się na pomalowanie starej szafy sprawimy, że znów będzie miała niezwykły charakter i nada sypialni piękne wnętrze. W ten sposób możemy odświeżyć także stół w jadalni oraz krzesła. Być może będzie to rozwiązanie na zmianę koloru ścian lub też wymianę innego mebla – poprzez pomalowanie dopasujemy się do stanu, który mamy obecnie.

4. Dywany – w fantastyczny sposób zmieniają one przestrzeń, sprawiają że dany pokój wydaje się o wiele większy i przytulniejszy. Nie zawsze dywan musi być związany z dużym wydatkiem, możemy go zrobić sami używając do tego grubej wełny i ucząc się odpowiedniego splotu.