28 września 2021

Drop

wszystko, czego szukasz

Lecznictwo szpitalne

Podstawowym celem szpitala jest niesienie pomocy osobom chorym. Do szpitala kierowane są osoby, których stan zdrowia wymaga konieczności ciągłej obserwacji. W szpitalu przebywają osoby po ciężkich i skomplikowanych operacjach. Dzięki pobycie w szpitalu pacjent ma zapewnioną całodobową opiekę medyczną. Każdego dnia pacjent informuje lekarza o stanie zdrowia, a ten na tej podstawie dostosowuje dalsze leczenie.

Długość pobytu w szpitalu uzależnione jest od konkretnego przypadku. Im jest on bardziej skomplikowany, tym zazwyczaj oznacza to dłuższy pobyt. Większość szpitali zapewnia kompleksową opiekę medyczną. Na terenie jednego szpitala możemy znaleźć niemal wszystkie oddziały, jak np. chirurgiczny, ginekologiczny czy onkologiczny.

Jest to rozwiązanie bardzo wygodne dla pacjenta. Wyjątkiem są szpitale, które zajmują się leczeniem konkretnych przypadków, jak np. szpital ortopedyczny. Do szpitala przyjmowani są pacjenci mający skierowanie od lekarza specjalisty. Niekiedy czas oczekiwania wynosi nawet kilkanaście miesięcy.