28 września 2021

Drop

wszystko, czego szukasz

Na wczasy lecznicze do Augustowa

Puszcza Augustowska oraz okoliczne jeziora i lasy sosnowe powodują, że Augustów jest miejscowością uzdrowiskową i co roku przyciąga rzesze turystów na wczasy lecznicze. Leczenie w tym uzdrowisku odbywa się w oparciu o oleje eteryczne i substancje, które wydzielają iglaki oraz inne rośliny.

Mają one działanie bakteriobójcze, pozytywnie wpływają na pracę układu krążenia oraz układu oddechowego. Wypoczynek i leczenie w Augustowie zaleca się osobom z problemami reumatologicznymi oraz ortopedycznymi.

Augustowski mikroklimat gwarantuje kuracjuszom odpoczynek i powrót do zdrowia z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu przyrody, w ciszy i spokoju. Co ważne, Augustów pozwala kuracjuszom na aktywny wypoczynek.

Ze względu na dużą liczbę jezior są tutaj dogodne warunki dla kajakarstwa czy żeglarstwa, ale również można uprawiać turystykę pieszą oraz rowerową po okolicznych lasach. Mniej aktywni kuracjusze mogą spędzać czas na spacerach brzegiem jezior oraz zwiedzaniu okolicznych atrakcji turystycznych.