17 stycznia 2021

Drop

wszystko, czego szukasz

Obraz czy plakat – o wystroju wnętrz słów klika

W dzisiejszych czasach trudno jednoznacznie powiedzieć co tak właściwie jest trendy w wystroju wnętrz, a co odeszło już do lamusa. Style przeplatają się bowiem ze sobą, ciągle wracają te z przeszłości i powstają nowe, zatem nierzadko bardzo ciężko jest powiedzieć w jakim stylu został zaprojektowany dany pokój. Nie da się ukryć, że przede wszystkim stawia się jednak dziś na funkcjonalność i wygodę. To przede wszystkim komfort domowników ma stać na pierwszym miejscu, a dopiero później estetyka. Niemniej jest ona niezwykle ważna, ponieważ oddaje ducha domu, upodobania mieszkańców, a także potrafi stworzyć wnętrze mające różne cechy.

Na wystrój wnętrz składa się wiele elementów, z których podstawowym jest oczywiście wybór podłóg oraz koloru ścian. Są to dość strategiczne kategorie, ponieważ zwykle zmienia się je bardzo rzadko lub ewentualnie co kilka lat (w przypadku ścian). W związku z tym to właśnie do nich należy przykuć bardzo dużą uwagę, będą w końcu wpływać i oddziaływać na estetykę pomieszczenia chyba najsilniej. Warto zatem decydować się na bardziej neutralne kolory i materiały jeśli jesteśmy minimalistami, bądź też wiemy, że na pewno będziemy kombinować z dodatkami i meblami. Kolory wyraziste i mocne są zarezerwowane dla tych osób mających już pełen plan na wystrój wnętrza – meble, dodatki, obrazy czy nawet firanki.

W przypadku tego typu barw trudniej jest bowiem później wprowadzać ewentualne zmiany, dlatego też przed wyborem koloru ścian i podłóg trzeba się dobrze zastanowić.

Co możemy powiesić na ścianach w naszym domu?

1. Obraz – bez wątpienia najpopularniejszy sposób na przyozdobienie dowolnej ściany w mieszkaniu. Może on być kupiony, wykonany własnoręcznie czy też być prezentem od kogoś nam bliskiego. Na rynku dostępne są reprodukcje sławnych dzieł, jak i interesujące prace młodych malarzy.

Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. 2. Plakat – to rozwiązanie z dłuższą tradycją, ponieważ nie tak dawno to właśnie plakaty przyozdabiały pokoje nastolatków. Dziś są one jednak postrzegane bardziej w kategoriach sztuki, ponieważ często umieszczane w ramie lub antyramie. Mogą być związane z naszym ulubionym serialem, posiadać wartościową sentencję, bądź też być dziełem fantastycznego grafika.

Tutaj kryteria wyboru pozostawione są całkowicie kupującemu, który powinien wybrać taki plakat, który idealnie odzwierciedli jego charakter czy podkreśli wystrój pokoju. 3. Ramki ze zdjęciami – nie da się ukryć, że moda na rodzinne ścianki jest ciągle żywa. Ramki ze zdjęciami to świetne rozwiązanie szczególnie dla wnętrz minimalistycznych, które będą podkreślać ich ascetyzm, a jednocześnie wprowadzać emocje poprzez wybrane zdjęcia. Poza tym, dobrze sprawdzą się również w nieco bardziej nowoczesnych pomieszczeniach, tych w stylu boho, rustykalnym, a nawet retro.

Są one bez wątpienia chyba najbardziej uniwersalnym akcesorium, które pasuje niemalże wszędzie.