28 września 2021

Drop

wszystko, czego szukasz

Odpłatne usługi w publicznych szpitalach

Szpitale państwowe coraz częściej chcą rywalizować ze szpitalami prywatnymi. To właśnie te drugie przez wiele osób uchodzą za lepsze. Teoretycznie w szpitalach państwowych możemy oczekiwać bezpłatnej wizyty.

W praktyce często oznacza to długie terminy oczekiwania na wizytę. Ponadto do wielu lekarzy specjalistów wymagane jest skierowanie. Wszystko to powoduje, że wiele osób zniechęca się usługami szpitali państwowych.

Z tego powodu coraz więcej szpitali państwowych oferuje również usługi odpłatne. Mogą z nich skorzystać wszyscy, nawet osoby nie posiadające ubezpieczenia zdrowotnego. Usługi odpłatne dotyczą niemal całej oferty szpitala.

Każdy chętny może skorzystać z płatnych badań diagnostycznych czy laboratoryjnych. Często ich koszt jest niższy w porównaniu do innych podmiotów specjalizujących się w podobnym typie badań. Dodatkowo płatne usługi są wykonywane niemalże od razu.

Usługi odpłatne zazwyczaj dotyczą również wizyt u lekarzy specjalistów. Warto zatem w pełni sprawdzić usługi szpitali państwowych.