7 lipca 2020

Drop

wszystko, czego szukasz

Origami ze starej książki

Książki doskonale sprawdzają się nie tylko jako sposób na przekazywanie informacji, ale również jako ozdoba. Modne stały się biblioteczki w salonach, a niejedna osoba lubi widzieć we własnym salonie pozornie niedbale odłożone wydawnictwa. Książkom z pewnością nie można odmówić charakteru. Poza tym, że są nośnikiem treści, są również nośnikiem pewnego klimatu. Wzbudzają skojarzenia z interesującymi fabułami czy bohaterami przeczytanych powieści.

Właśnie z tego powodu doskonale nadają się jako dekoracja – wzbudzają emocje. Książki można zamienić na dekoracje na wiele sposobów. Poza wymienionymi wcześniej, warto zwrócić uwagę na origami wykonane ze stron starej książki. Na pewno masz gdzieś na półce lub w piwnicy takie wydawnictwa, których nie czytasz i których nie będziesz czytać. Być może posiadasz też książki, które dublują się w różnych wydaniach.

Sięgnij po nie po prostu wyrwij kilka stron. A następnie znajdź instrukcję wykonania origami. Zamiast zwykłego, białego papieru, użyjesz znacznie ciekawszego materiału – papieru zadrukowanego interesującymi treściami. Oczywiście z gotowego origami nie da się za wiele wyczytać. Jednak sam widok nadrukowanych słów na papierowym motylu albo róży wzbudza pozytywne odczucia.

Dobrym pomysłem może się również okazać sięgnięcie do naprawdę starych książek, które mają już nieco pożółkłe strony. Nie każdemu taki efekt podoba się, gdy sięga po samą książkę, ale zżółknięta strona zamieniona w origami będzie wyglądać znakomicie.