7 lipca 2020

Drop

wszystko, czego szukasz

Tężnie solankowe w Inowrocławiu

Jednym z kompleksów leczniczych w województwie kujawsko-pomorskim jest Inowrocław. Miasto to jest niemalże położone na soli, ponieważ na tym terenie występują liczne złoża solne.

To powoduje, że oprócz borowiny, solanki są głównym surowcem, dzięki któremu Inowrocław może prowadzić działalność uzdrowiskową. Ponadto w Parku Solankowym, gdzie znajdują się tężnie, panuje korzystny mikroklimat, który również sprzyja wypoczynkowi i regeneracji sił.

Inowrocław prowadzi działalność kuracyjną już od końca XIX wieku, kiedy to powstały pierwsze obiekty przeznaczone do kąpieli. Z czasem zaczęto rozbudowywać ośrodki i zakłady lecznicze.

To spowodowało, że zachodnia część miasta przekształciła się w dzielnicę uzdrowiskową, gdzie znajdują się sanatoria i pensjonaty. Największą atrakcją Inowrocławia są tężnie solankowe znajdujące się w Parku Solankowym.

Przebywanie na ich terenie łagodzi dolegliwości układu oddechowego oraz obniża ciśnienie tętnicze. Z tego względu pobyt w uzdrowisku poleca się osobom z astmą, chorobą wieńcową oraz po zawale serca.

Ponadto leczy się tutaj również choroby narządu ruchu oraz schorzenia przemiany materii.