17 stycznia 2021

Drop

wszystko, czego szukasz

Trendy w wystroju wnętrz

Trudno dziś o jednoznaczne zdefiniowanie modnego wystroju pomieszczenia. Inspiracje wnętrzarskie są bowiem niezwykle różnorodne i rozbudowane, ponieważ takie samie są oczekiwania samych klientów. Bez wątpienia to właśnie wygoda i funkcjonalność królują wśród dekoratorów wnętrz. Oprócz tego oferują oni swoim klientom szereg wielu rozwiązań oraz styli, w których można urządzić dane pomieszczenie. Co istotne, warto pamiętać że dziś dużo jest dozwolone, a umowne granice przesady czy kiczu bardzo mocno się przesunęły. Wśród obecnych trendów wnętrzarskich można wymienić takie rozwiązania i elementy jak: 1. Surowe, ceglane ściany – to z pewnością konieczność w większości pomieszczeń o industrialnej stylistyce. Oprócz tego mogą one jednak być środkiem do stworzenia bardzo przytulnego salonu lub sypialni. Cegła, szczególnie ta czerwona daje niesamowity efekt i świetnie współgra szczególnie z monochromatycznymi barwami. Co więcej, może ona zostać zaaranżowana niemalże w każdym z pomieszczeń, także kuchni. Tego typu ścianę można wyeksponować, ale też wykorzystać do zrobienia wnęk na książki, bibeloty czy też ulubione czasopisma. 2. Plakaty – moda na plakaty przybrała na sile jakiś czas temu, a dziś jest już naprawdę rozwinięta. Obecnie wiele osób odchodzi od obrazów tradycyjnych właśnie na rzecz plakatu. Młodzi artyści graficy, ale też fantastyczne tematy, które poruszają sprawiają, że ich plakaty po prostu chce się wieszać. Umieszczając je w ozdobnych ramach dodajemy im eleganckiego charakteru, dzięki czemu pasują zarówno do kuchni, jak i salonu.

3. Duże okna – szerokie i wysokie okna oraz w miarę możliwości wyjście na taras to marzenie wielu osób. Stosując tego typu rozwiązania sprawiamy, że nasz dom wydaje się o wiele większy, a to dzięki wszechobecnemu w nim słońcu. Dodatkowo czerpią na tym istotnie rośliny, które mają stały dostęp do światła, dzięki mogą prawidłowo rosnąć. 4. Palety i skrzynki drewniane – akcesoria, które na dobrą sprawę można uzyskać nawet za darmo. Są one dobrym przykładem na ruch zero waste, ponieważ mogą posłużyć do skonstruowania różnych mebli lub dekoracji. Palety świetnie nadadzą się jako rama do łóżka – ustawiając na nich materac zyskamy dodatkowo wygodne półki pod nim. Drewniane skrzynki dobrze sprawdzą się w roli kawowego stolika o rustykalnym charakterze, bądź też powieszone na ścianie jako półki na książki. 5. Kuchnia w kolorze – tradycyjnie wybiera się meble kuchenne w pastelowych odcieniach, dosyć jasnych i neutralnych. Jednakże w modzie są ostatnimi czasy nieco bardziej ekstrawaganckie kolory jak chociażby czerń. Łącząc je z mosiądzem lub złoconą stalą i białymi ścianami jesteśmy w stanie uzyskać naprawdę oryginalne wnętrze. 6. Lustra – tradycyjnie znajdują się one tylko w toalecie i łazience. Nie da się jednak ukryć, że lustra stały się także modnym dodatkiem, który można umieszczać nawet w salonie.

Bogato zdobione ramy, ciekawe kształty i różnorodna kolorystyka sprawiają, że tego typu produkty to naprawdę świetne akcesoria.