27 lipca 2021

Drop

wszystko, czego szukasz

Wszystko o Marcie

Marta jest imieniem biblijnym. Imię to wywodzi się z języka aramejskiego i oznacza pani lub gospodyni. W Polsce imię to funkcjonuje od XIII wieku. Od tej pory zdobyło dużą popularność. Patronem tego imienia jest św. Marta pochodząca z Bretanii.

W Ewangelii znana jest jako siostra Marii i Łazarza. Jest patronką kucharzy oraz gospodyń domowych. Imię Marta występuje także w języku angielskim i niemieckim. Marta obchodzi imieniny kilka razy w roku, m.in. w styczniu, lutym, w marcu.

Od tego imienia można utworzyć wiele zdrobnień, jak np. Martusia, Marcia, Marteczka. Marty to bardzo silne kobiety, przez wielu uznawane za przebojowe. Kobiety o tym imieniu są szczere i nie boją się mówić tego, co myślą. Jednocześnie Marty są bardzo ciepłe i oddane swoim najbliższym. Dla dobra rodziny mogą poświęcić wiele.

Swoim przyjaciołom pomagają bezinteresownie. Oczekują jedynie lojalności i szczerości. Marta może mieć jednak dość zmienny charakter, przez co nie zawsze szybko zjednuje sobie przyjaciół. Świetnie sprawdza się w roli gospodyni domowej, ale nie tylko. Równie dobrze może odnosić sukcesy w świecie biznesu. Jako przedsiębiorcza osoba Marta nie uznaje kompromisów.

Uparcie dąży do swojego celu, nawet pomimo wszelkich przeciwności. Marta lubi przygody i podróże. Swój wolny czas woli spędzać aktywnie, jednak czasem preferuje ciszę i spokój. Marty to dobre kandydatki na żony, lecz trudno zdobyć ich sympatie. Są bardzo wymagające wobec potencjalnych partnerów. Wybierają tylko tych, którzy w pełni spełniają ich oczekiwania.