Czasami dorośli zastanawiają się czym mogą zainteresować dzieci, tak aby się one nie nudziły. Takie pytania pojawiają się zazwyczaj w dni wolne, kiedy dzieci nie idą do przedszkola, ani szkoły, a my chcemy mieć pewność, że będzie to dla nich ciekawy czas, że nie będą narzekały, że będzie im się podobało. Prawda jest taka, że czasami dzieciom naprawdę niewiele potrzeba, aby były zadowolone, pod warunkiem, że utrafimy w ich zainteresowania. Większość z nich zaciekawiona jest wszystkim, co wiąże się z kreatywnością, a to oznacza, że może się okazać, że będzie nam je znacznie łatwiej czymś zająć, niż pierwotnie sądziliśmy.

Wszelkiego rodzaju doświadczenia

Takim sprawdzonym sposobem, na zajęcie dzieci czymś ciekawym, jest przygotowanie dla nich różnego rodzaju doświadczeń. Oczywiście im starsze będą nasze dzieci, tym trudniejsze i bardziej spektakularne powinny być to doświadczenia, jednak na początek z pewnością starczy pokazać, co się stanie, gdy potrzemy balonem o włosy, albo jaki efekt przyniesie wrzucenie dropsa do butelki z colą.

Inspiracji do takich przedstawień możemy szukać w przyrodzie, ale także możemy poszukać w internecie, oczywiście skupiając się na tych, które są bezpieczne. Co więcej, tego typu eksperymenty świetnie będą się nadawały, jako wstęp do wytłumaczenia działania praw fizyki, a co więcej, to co powiemy naszym dzieciom, lepiej zostanie przez nie wówczas zakodowane.

Specjalne gry

Warto też wiedzieć, że w sklepach proponowane są specjalne gry, które mają rozwijać w naszym dziecku kreatywność. Czasami z podanych akcesoriów będzie miało ono coś zbudować, innym razem może się okazać, że będziemy mu mogli kupić specjalny zestaw do samodzielnego wykonywania eksperymentów, albo kupić zestaw do samodzielnego wykonywania takich rzeczy jak świeczki czy mydła. Najważniejsze jest tutaj jednak, abyśmy dobrali odpowiednie propozycje do wieku i zainteresowań dziecka, bo wówczas będziemy mieli pewność, że będzie ono naprawdę zainteresowane tym, co chcemy mu przedstawić i chętnie będzie nad daną propozycją spędzało czas. Koniecznie zobaczmy jakie kreatywne gry i zabawy możemy przygotować dla naszego dziecka.

Wówczas nie tylko będziemy mieli pewność, że będzie się ono rozwijało, ale także będziemy mieli okazję, spędzić z nim czas w ciekawy sposób, co sprawi, że nasze relacje jeszcze się pogłębią i nasze dziecko będzie bardziej zainteresowane wspólnym spędzaniem czasu.