Wakacje to bardzo wyczekiwany czas w roku niemal każdego z nas. Planując interesujące urlopy, często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że wyjazdy wczasowe dla wielu polskich rodzin znajdują się w sferze niedoścignionych marzeń.

Dotyczy to szczególnie tak powszechnie wychwalanych wyjazdów do ciepłych krajów. Nie da się ukryć, że w wyborze miejsca wypoczynku niejednokrotnie to cena jest jednym z najważniejszych, decydujących czynników.

Między innymi dlatego Egipt już od wielu lat cieszy się dość powszechnym zainteresowaniem wśród Polaków. Oferty wyjazdów do tego afrykańskiego kraju, nawet tych organizowanych za pośrednictwem biura podróży, od lat należą do najtańszych możliwości spędzenia urlopu za granicą.

Zdarza się, że koszt tygodniowego pobytu w hotelu o średnim standardzie spada nawet poniżej tysiąca złotych za osobę. Dodatkowo warto wiedzieć, że Egipt jest stosunkowo tanim krajem, także pod względem wydatków, które czekają nas na miejscu.

Rozmaite wstępy czy dodatkowe przekąski wcale nie są zbyt kosztowne. Należy również pamiętać, że w tym właśnie kraju bardzo popularne jest targowanie się podczas zakupów, co dodatkowo pomoże obniżyć nieco wydatki.