Coraz większą popularnością cieszą się hostele. Niewątpliwą ich zaletą jest to, że są znacznie tańsze od hoteli. Jednakże warto wspomnieć, że zazwyczaj charakteryzują się niższym standardem. Pobyt w hostelu wiąże się również z pewnymi ograniczeniami. W szczególności jeśli dzielimy pokój z innymi, nieznajomymi nam osobami.

W większości przypadków pokoje kilkuosobowe są tańsze w porównaniu do pokojów dwuosobowych. Dla niektórych spanie w kilkuosobowym pokoju to sama zaleta. W ten sposób można bowiem poznać ciekawe osobowości. Wiele hosteli proponuje także inne udogodnienia. Niektóre z nich w cenę noclegu wliczają np.

śniadanie. Część oferuje darmowe wypożyczenie sprzętu plażowego. Wybierając hostel sprawdźmy, z jakich możliwości możemy skorzystać. W szczególności dotyczy to osób, którym zależy na darmowym wi-fi. Z hosteli często korzystają osoby młode, ale nie tylko.

Ten sposób nocowania zyskał wielu zwolenników nawet u osób starszych. Hostele coraz częściej umożliwiają zarezerwowanie miejsca poprzez stronę internetową.