Małgorzata jest jednym z najpopularniejszych polskich imion. Samo imię wywodzi się z języka greckiego i oznacza perłę. W Polsce dużą popularność imię to zyskało w czasach średniowiecza. Występowało w takich formach, jak Małgorzeta, Margorzata. Imię to często nadawane jest także w innych krajach, jak w Niemczech, Francji, Rosji czy we Włoszech. Za patronkę tego imienia uważana jest św.

Małgorzata oraz Małgorzata Szkocka. Święta Małgorzata jest również patronką kobiet ciężarnych. Małgorzata obchodzi imieniny kilkanaście razy w roku, m.in. w styczniu, kwietniu, sierpniu czy w październiku. Do najpopularniejszych zdrobnień należy zaliczyć Gosia, Małgosia, Gośka, Gosieńka.

Małgorzata jest osobą dość pobudliwą, która łatwo wpada w złość. Często z tego powodu ma kłopoty, jednak Małgorzata dobrze radzi sobie ze stresem i problemami. Lubi się śmiać i spędzać czas na przyjemnościach, ale pamięta też o swoich obowiązkach, z których wywiązuje się wzorowo. Małgorzata ma wielu przyjaciół. Kobiety o tym imieniu starannie wybierają osoby, z którymi spędza czas. Małgorzata ma liczne pasje i lubi próbować nowych rzeczy.

Jest odważna w swoich działaniach, ale czasem zbyt szybko podejmuje decyzje. Dla Małgorzaty bardzo ważne jest życie rodzinne. Dba o to, żeby jej najbliższym niczego nie zabrakło, często własnym kosztem. W miłości jest bardzo wymagająca. Oczekuje należytej uwagi i właściwego traktowania. Sama również ma wobec siebie duże wymagania i oczekiwania.

Jest bardzo ambitna.