Kurorty uzdrowiskowe, takie jak Kołobrzeg, Świnoujście czy Ustroń znają pewnie wszyscy. Połczyn-Zdrój jest miejscowością mniej znaną, a również posiada status uzdrowiska. Połczyn-Zdrój to miasto w województwie zachodniopomorskim, leżące w regionie Pojezierza Drawskiego.

Surowce, dzięki którym miejscowość prowadzi działalność kuracyjną to źródła wód mineralnych oraz borowiny. Ponadto leczeniu i wypoczynkowi sprzyja także klimat. W okolicy znajdują się duże obszary leśne, za sprawą których powietrze jest nieskazitelnie czyste.

Historia uzdrowiskowa miasta sięga końca XVII wieku, kiedy to po raz pierwszy odkryto na tych terenach źródła wód naturalnych. Wraz z biegiem czasu kurort zaczął się rozwijać i rozszerzano zakres zabiegów leczniczych. Solanki zaczęto wykorzystywać w leczeniu dolegliwości narządu ruchu, reumatyzmu oraz schorzeń ginekologicznych.

W Połczynie-Zdroju zainicjowano leczenie kobiecej niepłodności przy pomocy zabiegów z wykorzystaniem surowców naturalnych. Główną atrakcją kurortu jest Park Zdrojowy rozciągający się na obszarze 80 hektarów. Można tu nie tylko spacerować, ale również spędzić aktywnie czas na kortach tenisowych, boisku czy odkrytym basenie.

Ponadto Połczyn-Zdrój chlubi się piękną starówką, dzięki której nosi miano „uzdrowiska z duszą”.