Wraz z nadejściem XXI wieku koncern Renault zaczął produkcję kilku nowych modeli samochodów, natomiast niektóre ze starszych aut zostały udoskonalone. Pierwszym zasługującym na uwagę jest na pewno Renault Vel Sais. Trafił on do sprzedaży w 2002 roku i zdobył najwyższą ocenę w testach zderzeniowych. Marka powróciła też do udziału w wyścigach w Formule 1. W październiku tego samego roku do sprzedaży trafił Renault Escape IV, a pół roku później ulepszony model Renault Kangoo. W latach 2005 i 2006 Renault F1 zdobył tytuł mistrza świata kierowców i konstruktorów Formuły 1.

Rok 2007 to czas prezentacji starych modeli w udoskonalonych wersjach. Do sprzedaży trafiła m. in. Laguna III, a Renault zaprezentował nowe modele Clio Grandtour oraz Grand Modus. Rozpoczęła się także sprzedaż Twingo II. W roku 2008 na rynek trafiły nowe modele Renault: Mègane III, Laguna Coupe, nowa Thalia oraz Kangoo Compact.

Obecnie Renault jest producentem nie tylko samochodów osobowych i sportowych, ale także ciągników rolniczych, wagonów kolejowych oraz urządzeń potrzebnych do seryjnej produkcji samochodów.