Witraże z krepy to jedna z najprostszych metod na wykonanie efektownej dekoracji dla domu. Witraż będzie oczywiście wisieć na oknie, a dzięki temu, że jest wykonany z krepy światło będzie przez niego przeświecać, nasycając obrazek intensywnymi, ciepłymi barwami. W jaki sposób wykonać takie małe dzieło sztuki? Na sam początek przyda się dobry pomysł.

Jaka kompozycja powinna zawisnąć na Twoim oknie? Jeśli zbliżają się takie czy inne święta, wybór będzie ułatwiony. Jeżeli do świąt jest jeszcze daleko, możesz postawić na kwiaty, zwierzęta albo łady widok. Określenie pomysłu jest ważne, bo następnie będzie trzeba wyciąć w kartce papieru właściwy wzór.

Aby prezentował się odpowiednio, nie możesz sobie pozwolić na przypadkowe cięcia. Najpierw naszkicuj linię, po której poprowadzisz nożyczki. Pamiętaj, że to witraż, a więc obrazek musi składać się z elementów podzielonych spojeniami.

Wycinanie będzie więc polegało głównie na tworzeniu otworów o odpowiednim kształcie w kartce papieru. Przygotuj dwie kopie tego samego wzoru. Gdy już wytniesz obrazek, czas na użycie krepy.

Przyklej kawałki o odpowiednich kolorach pod wybranymi otworami w kartce. Gdy już to zrobisz, nałóż na wierzch drugą warstwę papieru. Wszystko dobrze posklejaj i właściwie możesz już wieszać obrazek na oknie.

Jeśli natomiast nie bierzesz pod uwagę zasłaniania szyby, po prostu powieś swoje dzieło na ścianie. Tu również powinno prezentować się dobrze, choć pamiętaj, że prawdziwego uroku nabierze jedynie współgrając z promienia słońca.