Coraz większą uwagą ze strony rodziców cieszy się kosz mojżesza. Nie ma w tym nic dziwnego. Dzięki niemu, przez pierwsze miesiące życia, nasze dziecko będzie mogło czuć się bezpiecznie i komfortowo, a warunki jakie będzie miało zapewnione przez taki kosz, będą zbliżone do tych, które zna z brzucha mamy.

Dodatkowo taki kosz mojżesza znacznie łatwiej jest przenieść niż tradycyjne łóżeczko, a więc możemy mieć naszą pociechę cały czas przy sobie, bez względu na to, w jakiej części domu się znajdujemy. Jak go jednak wybrać, tak aby mieć pewność, że podejmujemy dobrą decyzję?

Na to trzeba zwrócić uwagę

Jeżeli rozważamy możliwość zakupu kosza mojżesza, powinniśmy wiedzieć, na co zwrócić uwagę, tak aby mieć pewność, że wybierzemy to co najlepsze. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest on wykonany.

Powinien być trwały i solidny, ale jednocześnie też, powinniśmy dopilnować, aby przepuszczał powietrze. Warto również zwrócić uwagę do jakiej wagi i jakiego wzrostu dziecka jest przeznaczony taki kosz, tak abyśmy mogli go odpowiednio dopasować. Zarówno do samego dziecka, jak i do miejsca, w którym przede wszystkim taki kosz będzie miał być ustawiony.

Pamiętać również powinniśmy, że taki kosz mojżesza powinien mieć odpowiednie atesty, warto również sprawdzić czy jest hipoalergiczny i przewiewny. Im więcej informacji na jego temat znajdziemy, tym większa będzie szansa, że dokonamy odpowiedniego wyboru.

Dodatkowe akcesoria

Przy zakupie kosza mojżesza powinniśmy pamiętać, że jego podstawowa wersja to nie wszystko.

Tak naprawdę możemy skorzystać z wielu dodatkowych akcesoriów, które ułatwią nam korzystanie z niego. To oznacza, że powinniśmy się zastanowić, czy chcemy, aby jego stelaż był na kółkach czy może wolimy taki na biegunach? Możemy kupić różnego rodzaju poszewki, a więc będziemy mogli go dopasować do wystroju całego mieszkania. Dokupić możemy także idealnie dopasowany materac, pościel, jak i kocyk, a więc dziecko leżące w takim koszu mojżesza będzie nie tylko miało wygodnie, ale przede wszystkim będzie bezpieczne.

Warto również dopilnować, aby kosz sam w sobie był lekki, bo wówczas łatwiej będzie nam go przenosić z miejsca na miejsce, tym bardziej jeśli dziecko będzie znajdowało się w środku. Dlatego też, tak ważne jest sprawdzenie jego wytrzymałości, jak i trwałości uchwytów, za które wówczas będziemy trzymać. Warto zobaczyć jaki kosz mojżesza wybrać, tak abyśmy mieli pewność, że podjęliśmy tutaj odpowiednią decyzję i będziemy z takiego zakupu zadowoleni.

Przede wszystkim powinniśmy tutaj jednak brać pod uwagę bezpieczeństwo naszego dziecka.